Zlepšujte svoji paměť a učte se zábavně v každém věku. Víte, jak na to?

Říká se a je i potvrzeno, že děti nasávají informace, jakoby byly houby. Jejich mysl baží po informacích, stále se nás na něco vyptávají, zkouší nové věci, ochutnávají, poznávají… Jakmile dospějeme, uplyne pár let a ať chceme, nebo ne, naše mysl už není tak flexibilní a vzdělávání se jde pomaleji. Je však důležité udržovat ji v kondici, nezahálet a stále ji „namáhat“. Nemusíte vysloveně studovat, můžete se učit nenásilnou formou, která vás bude bavit.

Učení se s pomocí koníčků

Máte zálibu v luštění, sudoku, hádankách, nebo přicházení na kloub hlavolamům? Není nic lepšího, než pořídit si přístup na webové stránky, které nabízí právě tento druh zábavy. Jakmile pokoříte snadnější křížovky či logické hádanky, postupujte dále a zkoušejte přijít na řešení dalších.Výborné je i to, pokud vás bude bavit vymýšlet vlastní hádanky. O ty se pak můžete podělit v různých diskuzích, nebo je vkládat právě na tyto weby. Zkuste vytvořit krátkou křížovku nebo osmisměrku. Vaše mysl bude zapojena na plné obrátky a přitom budete dělat to, co máte rádi.

Učení hrou

Dalším způsobem, jak se učit, je seznamovat se s hrami. Na světě je jich spousta a nejen díky hmatatelným deskovým hrám, ale i díky onlinovkám, hrám ve virtuálních kasinech, kde si můžete ruletu, BlackJack či jiné hry zahrát zdarma, můžete poznávat spoustu principů, na kterých hry fungují. Nejen, že se budete skutečně hrát, ale zapojit budete moci i rodinu nebo přátele, takže budete trávit čas zároveň s těmi, které budete mít rádi.

Váš vozový park vás také obohatí

Většina mužů nachází zalíbení v autech nebo motorkách. Ať už máte doma „ve stáji“ vůz vašich snů, nebo ne, můžete zjišťovat dle manuálu, vlastní zkušenosti i dle návodů na YouTube a jinde, jak co funguje, jak můžete sami ledacos opravit, vyměnit… I tady mnohdy budete stát jakoby u hlavolamu a jestliže se vám podaří opravit např. karburátor u sekačky nebo vyměnit motorek u stěračů, spojíte užitečné se zábavným. Návody vás naučí postupovat systematicky, nic neuspěchávat, také logicky myslet a být trpělivý.

Jak a proč

Další možností, jak se zábavně učit, je pořídit si encyklopedii nebo knížku, která obsahuje spousty zajímavostí týkajících se běžného života. Zjistíte, jak funguje elektrárna, jak vzniká vichřice, proč mají hroši tak tlustou kůži, kdy vznikly první zkameněliny, ale také průměrnou spotřebu kyslíku člověkem za den a spoustu dalšího. Tyto informace zajímají i ženy a děti, proto se vám bude kniha nebo podobné webové stránky hodit pro celou rodinu.To vše můžete „studovat“ i cestou do práce či školy, stačí mít připojení k internetu v mobilu. Proč jen sedět a civět na lidi nebo kolem sebe, když cestu důvěrně znáte. Zkuste trávit čas víc účelně a uvidíte, o kolik vzdělanější budete již za pár týdnů, natož tak měsíců.