Udělejte si domácí tyčinky Bounty během pár minut.

Tohle určitě musíte zkusit. Určitě znáte kokosové tyčinky v čokoládě s názvem Bounty. Pokud máte rádi právě toto spojení a chcete si je vyrobit doma, máme pro vás skvělý recept. Dlouho jsem něco podobného chtěla vyzkoušet a potěšilo mě, že nemusím vytvářet jen tyčinky, ale mohu si udělat i kuličky a takový recept udělat třeba i k Vánočnímu stolu.

Co budeme potřebovat?

dvě mléčné čokolády
3 hrnky kokosu
1 hrnek salka

Jaký je postup?

Jednodušší to už snad ani nemůže být. Kokos si vysypeme do misky a přilijeme k němu salko. Celé to pořádně promícháme a necháme chvíli odstát. Připravíme si plech na pečení nebo pracovní desku, na kterou dáme pečící papír. Z kokosové hmoty v rukou vytvarujeme tvar tyčinek, případně kdo chce, může vytvarovat i kulky nebo kostky. Pak je třeba umístit tyčinky alespoň na půl hodiny do mrazáku, aby se nám s nimi snadněji pracovalo.

Mezitím si rozpustíme mléčnou čokoládu a připravíme si ji do misky. Neměla by být horká, spíše by měla být už trochu vychladlá. Posledním krokem už je jen obalování kokosových tyčinek v čokoládě. Balené tyčinky opět naskládáme na plech nebo pracovní desku pokrytou pečícím papírem. Můžeme dát ještě chvíli do mrazáku nebo lednice. Dobrou chuť.

loading…


Komentáře

komentářů