Učte se od známých hráčů aneb jak zlepšit strategii v životě.

Jaká je tvoje strategie v životě? Co plánuješ dělat a jak toho plánuješ dosáhnout? I když zábava a spontánnost jsou důležité, není od věcí mít dlouhodobé plány a strategii jak jich dosáhnout. A není lepší způsob,   jak se lze strategii, než od hráčů her jako šachy nebo poker.

Idea strategie se objevila již v šestém století před naším letopočtem ve starověkém Římu. Avšak až teprve ve dvacátém století dostala strategie ten význam, pod kterým nímž jíji známe my: strategie jako způsob a plán, který člověku pomůže dosáhnout jeho cílům. V dnešní době se mnoho firem zaměřuje na hledání lidí, kteří mají strategické myšlení. Součástí strategického myšlení jejsou umění předvídat, umění kriticky myslet, umění interpretovat, umění rozhodování, umění rozhodování, a umění učit se. Strategické myšlení je často využíváno v obraně(????), programování, podnikatelství, a samozřejmě hraní v oblasti her.

Strategie se ale také vyplatí v každodenním životě. Máte-li dlouhodobý cíl potom je strategie klíčová k tomu  abyste si ho splnili. Jak se ale naučit strategii? Proto jsme se zaměřili na strategie her, které se můžou hodit i v každodenním životě.

Snad nejznámější strategickouá hra jsou šachy. Tato historická hra je stále populární. Podle statistik hraje šachy kolem 600 milionů lidí hraje šachy, což je 8 % světové populace. Jako každá hra se i šachy staly sportem a v roce 1927se konala první šachová olympiáda v Londýně. Dnes existují stovky známých hráčů, kteří mají osobitou strategii.

Například Garry Kasparov, ruský šachový olympijský vítěz, se proslavil energickým stylem. Podobně je někdy možné v životě dosáhnout svých cílů skrze agresivní požadavky a energickýpřístup. Na druhou stranu mladý ruský šachista Vladimir Kramnik je známý pro svoji trpělivost a přímočarost. Jeho styl není rafinovaný, ale vytrvalý, což mu také přineslo vítězství na šachových olympiádách v letech 2000 až 2006. V životě se také někdy vyplatí mít dlouhodobou, trpělivoua vytrvalou strategii. I když to může trvat déle, tak se vám, stejně jako Kramnikovi, může všechno podařit, budete-li pro to pracovat krok za krokem.

Naprosto jiný přístup se pak dá naučit od Wilhelma Steinitze, Rakouského šachového hráče 19. století, který používal jednoduché tahy a vždy hrál bezpečně a bez risku. V životě je také možné čas od času odložit riskantní situace na později a zaměřit se na jednodušší cíle, jichž  můžete dosáhnout prostou a bezpečnou cestou.

Další velmi známou strategickou hrou je poker. Od šachů se poker liší tím, že je také potřeba soustředit se také na řeč těla a výrazy obličeje. Podle statistik hraje poker přes 100 milionů lidí na světě. Strategie je v pokeru tak důležitá že James Grosjean, známý americký hráč a spisovatel, napsal knihu o svém pojetí hty.Tato kniha prodávala za 2 000 dolarů za  jeden výtisk.

Ačkoliv hráči málokdy sdílí svoji strategii, jejich postupy a životní příběhy nám mohou ledacos prozradit. Například hlavní charakteristikou Dana Catese, známého on-line poker hráče, je vytrvalost. Cates začal jako prodavač v McDonaldu a skrze svou vytrvalost a inteligenci v této hře se vypracoval na profesionála. Od Catese se můžeme naučit, že vytrvalost je důležitá na to, abychom dosáhli svých cílů a že někdy těžká práce, jako zaměstnání v McDonaldu a současně hraní pokeru , se vyplatí více, než si vůbec umíme představit.

Ať už se inspirujete hráči,  a nebo celebritami, z jejich strategie se vždy dá naučit něco nového. Htak hodně štěstí při cestě za vašimi cílik dosažení vašich cílů!