Pokud si chcete ochránit své ledviny, vyvarujte se těchto 5 věcí.

untitled-1

Tohle jsou rady, které ochrání Vaše ledviny a budete se tak cítit daleko lépe. Jak už bylo řečeno několikrát, ledviny jsou filtrem, který se stará o celkovou čistotu našeho těla. Filtrují krev a všechny nečistoty a toxiny odchází z našeho těla společně s močí. Není to však jejich jediná funkce, také regulují krevní tlak a udržují naše kosti silné. A právě proto bychom se měli o naše ledviny opravdu starat a nezanedbávat je. A to opravdu.

Ledviny nebolí

Známý odborníci v Americe začínají varovat před blížící se hrozbou, která je opravdu děsivá. V Americe na onemocnění ledvin zemře ročně více lidí než na rakovinu prostaty nebo prsu. A jak jsme již psali zde, největším nešvarem ledvin je to, že nemocné ledviny nebolí. A to je ten problém.

Jaké jsou příznaky?

  • Únava a slabost
  • Velmi tmavá moč, popřípadě krev v moči
  • Častější močení a nutkání jít znovu
  • Opuchlé oči
  • Pěnivá moč
  • Bolest a pálení při močení

Co ovlivňuje zdraví ledvin nejvíce?

1.Nedostatečný příjem vody

Všude se můžete dozvědět, že dodržování pitného režimu je opravdu důležité. Ale víte také proč? Jedním z nejhlavnějších funkcí ledvin je odstraňování toxinů z metabolismu. Tím pádem, pokud do těla nedostanete určitě množství tekutin, vaše krev je hustá, koncentrovanější a nedokáže do ledvin proudit tak, jak by měla. V důsledku toho se toxiny z našeho těla nedostanou ven. Měli byste tedy vypít 10 – 12 sklenic čisté vody denně.

2.Konzumace velkého množství kávy

Kofein obsažený v kávě může poškodit ledviny. Nadměrná konzumace kávy může vést k hypertenzi a selhání ledvin. V časopise Kidney International se objevil článek, který toto tvrzení i potvrzuje. Bylo v něm řečeno, že velké množství kofeinu přímo souvisí se vznikem ledvinových kamenů, protože kofein zapříčiní, že spolu s močí odejde z našeho těla i příliš mnoho vápníku. Hlavně zarytí milovníci kávy by se neměli začít děsit, klidně můžete kávu pít i nadále, ale jen 1 – 2 šálky denně, nic se nemá přehánět.

3.Příliš mnoho solíte

Sůl může nejen poškodit ledviny, ale také srdce. Ledviny metabolizují cca 95 % sodíku, který je obsažen v potravinách, které sníme. Sůl negativně ovlivňuje funkci ledvin. Ledviny musí kvůli vysoké hladině soli vynaložit mnohem více práce na to, aby ji dostali opět z těla ven. Tento proces způsobuje zadržování vody v těle, a to může zvýšit krevní tlak, který také zhoršuje funkci ledvin. Proto se doporučuje, aby zdravý člověk konzumoval maximálně 5g soli denně.

4.Nadměrná konzumace alkoholu

Klidně si můžete dopřát pár sklenic vína, ale všeho s mírou. Nadměrná konzumace alkoholu vede k ukládání kyseliny močové, která se koncentruje v kanálcích ledvin a vede k tubulární obstrukci. A to vede k selhání ledvin. Dalším negativem při konzumaci alkoholu je, že alkohol způsobuje dehydrataci.

5.Nedostatek spánku

Ač se to zdá nepravděpodobné, že by spánek mohl ovlivňovat ledviny, je to tak. Spánek je pro nás a hlavně pro naše tělo opravdu velmi důležitý. Dospělý člověk by si měl dopřát alespoň 6 – 8 hodin spánku. Jakýkoliv kratší interval, i přesto, že to může být jen výjimečně, zanechá opravdu velké následky. Během spánku se totiž vaše orgánové tkáně regenerují. Pokud tedy svému tělu nedopřejete kvalitní spánek, projeví se to především na ledvinách či jiných orgánech.

loading…


Komentáře

komentářů