Podpis smlouvy v autopůjčovně? Pořádně čtěte.

Krátkodobý či dlouhodobý pronájem automobilů je v dnešní době hojně nabízenou službou, kterou využívá velké množství lidí, neboť důvodů k zapůjčení je mnoho. Někdo potřebuje náhradu zas své auto, které se nachází v servisu, jiný si jej zase půjčil k cestě do zahraničí, a někdo už koupi vlastního auta vzdal a využívá výhod dlouhodobého pronájmu vozu. Ať je to tak či tak, buďte při výběru autopůjčovny velmi obezřetní. Mnoho skrytých podmínek se nachází ve smlouvě, a jelikož je mnoho lidí pečlivě nečte, velmi často podepisují něco, o čemž třeba ani neví. To, že si máte každou smlouvu před podpisem raději i dvakrát přečíst, vám asi říkat nemusíme, přesto však nabízíme několik doporučení, které byste mohli u podpisu smlouvy v autopůjčovně využít.

Pojištění

Sice se to zdá jako naprostá samozřejmost, ale bohužel tomu tak nemusí být. Pokud si pro zapůjčení automobilu vyberete nezavedenou společnost, o pojištění vozu se raději pořádně informujte. Pokud vozidlo není řádně pojištěno, raději vyhledejte jinou půjčovnu.

Náhradní vůz

Při vašich cestách se může stát cokoliv. Ať už vám automobil někdo odcizí, budete součástí nějaké havárie, či vám prostě vůz vypoví své služby, ocitnete se najednou v nepříjemné situaci, kterou bude potřeba rychle vyřešit. Využijte služeb takové autopůjčovny, která vám v případě mimořádné situace poskytne náhradní vozidlo.

Poplatky

Téměř každá půjčovna aut v Praze si účtuje různé poplatky, ať už za přistavení vozidla na určité místo, zapůjčení navigace či střešního nosiče, či za poškození vnitřku vozu a podobně. Na tom samozřejmě není nic zvláštního, dopředu se však informujte o výši těchto poplatků.Bojíte se, že neseženete kvalitní autopůjčovnu za dobrou cenu? Nezoufejte, i ta nejlevnější autopůjčovna v Praze může poskytovat skvělé podmínky pro zapůjčení vozidla.