Objevuje se Vám tohle na těle, rukou, trupu, či zádech? Měli byste to začít řešit.

Pokud se Vám začíná tohle objevovat někde na těle, tak byste to měli začít řešit. Lidé by se měli naučit být vnímavější a citlivější na své tělo. Důležité je všímat si každou drobnou změnu, protože v dnešní uspěchané a nezdravé době jsou i drobnosti možným nebezpečí. Nepohybujte se proto na tenkém ledě a zjistěte, zda vás hnisavé nebo zanícené pupínky na zadku, rukou, nebo zádech mohou ohrozit.

Mezi dospívajícími i mezi dospělými

Většinou se hnisavé a zanícené vyrážky objevují u adolescentů a souvisí s dospíváním, hormonálními změnami a podobnými neškodnými faktory. Jenže se zapálenými vyrážkami, pupínky a strupy to není tak jednoduché. Mohou je mít i dospělí a starší lidé. Na vině může být začínající stádium selhávání některých funkcí ve vašem těle. Naše tělo nám přes kůži dává najevo, že něco není v pořádku. To, že kůže je jakýmsi mluvčím našeho organismu, je stará známá věc. Podívejte se, co znamenají hnisavé vyrážky na jeho jednotlivých částech.

1)Vyrážka na spodní straně čelisti a krku

Vyrážka na tomto místě upozorňují na zvýšenou hladinu cukru v krvi a nadměrnou aktivitu nadledvin. Kontrolovat hladinu cukru by si neměli jen diabetici ale i lidé, kteří jsou zdraví. Tedy alespoň si to myslí. Při takových příznacích můžete přijít na to, že s vaším cukrem to zase až tak v pořádku není. V tomto případě je nutné dát si zkontrolovat i hladiny hormonů, může jít totiž o endokrinologické záležitosti a v tom horším případě dokonce o problémy se štítnou žlázou. Vyhýbejte se sladkostem, ale i tučným jídlům. Vyrážka si podle možnosti nevymačkávejte, i když vás to pokouší. Zbytečně si je více rozdráždíte, zapálí se a na vaší kůži budou po nich strupy ještě déle. Raději je sušte pl.vodami určenými na takový druh kožních problémů. Ženy, které někdy trpěli gynekologickými problémy také zažili estetické utrpení s hnisavými vyrážkami v oblasti brady a krku.

2) Akné na krku a v horní části zad

Pokud jste vyhozeni v této části těla, může to vypovídat o poruchách nervového systému, nadměrném stresu a vypětí, a přebytku adrenalinu. Vyrážka na těchto místech proto nejčastěji vidíme u sportovců. Takové vyrážky se vám však mohou vyhodit i nárazově a to například po velkém nervovém šoku, rodinné traumatu, nebo nepředvídatelné stresové situaci. U lidí, kteří se více potí, jsou i výsledkem nedostatečné hygieny.

3) Vyrážka na zádech

Mnoho lidí mívá vyrážky na zádech, ve zvýšené míře zejména muži. Ve většině případů tyto vyrážky vznikají nošením syntetického oblečení v kombinaci s pocením. Pokud máte na zádech vyrážky, je opravdu nutné, abyste nosili oblečení z přírodních materiálů, nejlépe z čisté bavlny. Syntetika a v současnosti mimořádně oblíbené termo oblečení jsou pro zdraví vaše kůže opravdovým nepřítelem.

Problémy s vyrážkami na zádech mohou mít i lidé s trávicími obtížemi. Vyvážený jídelníček a konzumace vitamínů by měly tyto problémy zmírnit. Pozor však i na infekce v organismu. Vyrážka na zádech jsou prvním příznakem, že ve vašich útrobách se děj cosi, co se nemá.

4) Vyrážka na hrudi

Akné v těchto místech je většinou příznakem alergické reakce na některé potraviny, chemii, parfémy, či oblečení. „Erupce“ na hrudi naznačují i ​​poruchy trávení. Trávicí systém je přetížený a naznačuje vám, že máte změnit stravování, případně nasadit dietu. Problémy s pupínky v těchto místech většinou zmizí pokud omezíte nebo úplně přestanete konzumovat mléko, mouku nebo cukr.

5) Vyrážka na loktech a kolenou

Jednoznačný nedostatek vitamínů způsobuje, že lokty a kolena máte poseté nepříjemnými pupínky, které se ani tak nemusí zapalovat a hnisat, jako jsou svědivé a zarudlé. Nejvhodnějším prostředkem k nápravě je přijmout denně dostatečnou dávku vitamínu A. Najít ho můžete například v domácí mrkvové pomazánce s máslem. Důležitý je i příjem vitaminu E. Zarudnutí je způsobeno nedostatkem zinku. Při jeho užívání však pozor, pokud si ho kupujete v medikamentózní formě. Může způsobovat nevolnosti. Pokud však každý den sníte za hrst dýňových semínek, pokryjete tak potřebnou dávku zinku na celý CEN.

6) Pupínky na břiše

Jeden z nejnebezpečnějších typů vyrážek jsou ty, které se objevují na břiše. Vaše tělo volá o pomoc v důsledku poruchy vnitřních orgánů, včetně závažných onemocnění. Dejte se vyšetřit lékařem, protože tyto pupínky mohou poukazovat i na velmi vážné dysfunkce vašeho těla.

7) Vyrážka na zadku a v intimních partiích

Jedním z nejčastějších důvod vyrážek v intimních partiích a na zadku je syntetická spodní prádlo. Umělá vlákna se třou o pokožku, která je podrážděná a reaguje vyhazováním hnisavých vyrážek. Uvědomte si, že pokožka v oblasti bikin je velmi citlivá. Argument, že tato místa si podle vás vyžadují vizuálně zajímavou prádlo u odborníků neobstojí. Zejména pokud se u nich ocitnete s vážnými plísněmi a bakteriálními infekcemi. Pokud vás tyto vyrážky navíc svědí ai bolí, měli byste okamžitě utíkat k dermatologovi. Může jít o vážnou infekci.

loading…


Komentáře

komentářů