Jak vybrat vchodové dveře do bytu?

Vchodové dveře jsou vlastně bránou do vašeho domova, která odděluje vaše soukromí, váš domov od okolního světa, a právě proto byste měli při jejich výběru dbát nejen na estetiku a cenu, ale také například na jejich vlastnosti a kvalitu. Ideální dveře by vás měly nejen chránit před případnými zloději, ale také například nepropouštět teplo, zabraňovat hluku a tak podobně. Ve většině případů se lidé nejdříve zabývají výběrem oken a až pak řeší dveře, na které jim už nezbývá mnoho času, a proto sáhnout po prvních, které jim padnou do okna. A to je právě velká chyba. Koupi vchodových dveří bychom měli věnovat přinejmenším tolik času jako výběru oken a rozhodně bychom na nich neměli šetřit.

Jaké jsou možnosti?

Dveře se stejně jako okna vyrábějí ze tří základních materiálů, kterými nejsou žádné jiné než plast, dřevo a hliník. Ve většině českých měst převládají plastová okna i dveře, například v Brně je můžete vidět téměř na všech stavbách. Ať se však rozhodnete pro jakýkoliv materiál, důležitým doporučením však vždy zůstává nakupovat dveře od známých renomovaných výrobců, jejichž ceny jsou sice vyšší než v běžných supermarketech, ale kvalitativně jsou o několik tříd výš.

Při nákupu je tedy nejdůležitější najít kvalitního výrobce, proto se opravdu dobře informujte o nabízených produktech, materiálech a podobně. Důležité jsou nejen profily, ale také výplň, která taktéž izoluje a má na požadované vlastnosti významný vliv. Pro nenáročné zákazníky, kteří se řídí tím, aby byly dveře levné, jsou ideální volbou klasické bílé plastové dveře s dvojsklem. Kvalita dveří vždy záleží na tom, kolik jste ochotni do nich investovat. Uvědomte si ale, že se jedná o investici, díky které se můžete cítit dobře a v bezpečí i několik desítek dalších let. Okna i dveře jsou důležitými prvky každé stavby, proto není radno jejich výběr podcenit.

Komentáře

komentářů