Jak prosvětlit tmavou kuchyň?

moderni-kuchyne

Lidé žijící v panelových domech se často potýkají s nejrůznějšími komplikacemi nejen ohledně stísněného prostoru, ale také s nedostatečně prosvětleným interiérem. Někdy se dokonce stává, že v některé místnosti chybí okno. Tento problém je však o to nepříjemnější, pokud se jedná o kuchyň, tedy místnost, kde tráví rodiny poměrně hodně času. Způsobů, jak tento problém vyřešit je několik, přesto se však zásahu do současného stavu bytu nevyhnete.

Spojení s obývacím pokojem

Světlo do kuchyňských prostorů můžete dostat například vybouráním zdi mezi kuchyní a obývacím pokojem, čímž vám vznikne větší celkově prosvětlená místnost, kterou může rodina plně využívat. Jedná se o trend současné doby, avšak v bytových jednotkách se tento krok realizuje jen velmi těžko. Toto řešení mohou využít spíše lidé bydlící v rodinných domech.

Barva dokáže divy

Nejeden brněnský byt rozzářila výroba kuchyně na míru. Barva a tvar kuchyňského vybavení dokáže udělat se světlem úplná kouzla. Nejlépe tedy uděláte, když se spolehnete na odborníky, tedy na firmy zabývající se zakázkovou výrobou nábytku, neboť především tak docílíte maximálního efektu. Kuchyňské prostory vám totiž navrhne odborník, který se s prosvětlováním interiéru na rozdíl od vás již setkal a přesně tedy ví, co vaší kuchyni dodá světlo. Pokud se i tak chcete pustit do přeměny místnosti sami, řiďte se alespoň následujícími pravidly.

Rozhodně se při výběru barev vyvarujte dřevu. Volte světlé odstíny barev a rovné linie. Pokud nejste milovníci bílé barvy, nemusíte zoufat. Bílou barvu můžete nahradit například odstíny béžové či šedé. A pokud ani těmto barvám příliš neholdujete, zkuste žlutou. Tato barva rozzáří interiér.

I doplňky vybírejte ve světlejších odstínech. Uvidíte, že po dokončení proměny vás absence okna už tolik trápit nebude.

Komentáře

komentářů