Hypotéky 2017 – jak získat lepší podmínky a ušetřit peníze a čas.

Rok 2017 přináší do sféry hypoték několik poměrně zásadních změn. Které to jsou, jak vypadají hypotéky v současné praxi a jakým způsobem můžete ovlivnit rychlost jejich získání i finanční úsporu?

Co legislativa změnila na hypotékách v roce 2017

Zákon o spotřebitelském úvěru zavedl pro hypotéky 2017 řadu novinek. Především tuto oblast zásadním způsobem omezila ČNB některými svými opatřeními. Klíčovým rozhodnutím je zejména konec tzv. 100% hypoték. V omezené míře se pak poskytují hypotéky s více než 80 % LTV. Zejména pro zájemce s nižšími příjmy tak může být získání úvěru za stávajících podmínek poměrně problematické. Jak tedy získat nejlepší hypotéky? Jednoduše. Nechte to na profesionálech a získejte vhodné řešení, porovnání nabídek a obchodní slevy. K dispozici jsou i odměny za hypotéky a to vaši nebo i za hypotéku někoho jiného.

Výše uvedené v podstatě znamená, že po vás banka požaduje, abyste měli naspořenou určitou částku, než se vydáte žádat o hypotéku. Od dubna 2017 je nutné mít vlastními prostředky zajištěno alespoň 10 % z ceny nemovitosti. Jinými slovy na trhu jsou nyní dostupné pouze 90% hypotéky. Hypoteční úvěry se tím stávají méně dostupné. Nicméně lze na druhou stranu říci, že pokud už se k hypotéce dostanete, lze ji nyní o něco snáze splácet.

Navíc přešla nově daň z nabytí nemovitosti na kupujícího. Tato daň aktuálně činí 4 % z kupní ceny nemovitosti. K jejímu financování však kupující nemá použít zmiňovaný hypoteční úvěr. Častokrát se totiž ani podle odhadní ceny tato daň nevejde do výsledku odhadu. Daň se totiž do hodnoty odhadní ceny nemovitosti nezapočítává. Což v konečném důsledku znamená, že z vlastních zdrojů byste měli být schopni pokrýt v podstatě dokonce 14 % hodnoty ceny nemovitosti.

Víme, jak získat co nejvýhodnější podmínky pro hypotéku

V takové situaci se vám tak může vyplatit rada specialistů, kteří vám pomohou projít všechny nabídky na trhu a vyberou s vámi tu nejvýhodnější. Což současně zajistí i to, že se citelně zkrátí doba nutná pro vyřizování hypotéky.

Nastavené podmínky se totiž u jednotlivých bank liší a každá si na své klienty klade jiné požadavky. Kde vás čeká i řadu týdnů trvající schvalovací martyrium s nejistým výsledkem, může se jinde tento proces zkrátit pouze na několik málo dnů. Hypotéku tak s touto záštitou vyřídíte nejen dříve, ale také ji ve výsledku ji v kratším časovém horizontu zaplatíte a současně ji můžete mít i levněji, a to díky využití systému slev.

Zázemí konzultační společnosti vám tak přináší řadu výhod. Díky znalosti finančního trhu disponuje takovýto zprostředkovatel znatelně lepší vyjednávací pozici v kontaktu s bankou než jednotlivec. A to nejen při sjednávání nové hypotéky, ale také v okamžiku, kdy se rozhodnete stávající úvěr refinancovat. Tehdy je potřeba ovšem včas zareagovat na termín ukončení fixace. I tuto nezbytnost můžete snadno přenést na svého poradce.

Co obnáší hypotéka v praxi

V podstatě polovinou úspěchu je správná příprava veškerých podkladů nutných pro banku i další instituce. Především jsou v tomto směru podstatné všechny doklady potvrzující vaše příjmy, to znamená kupříkladu potvrzení příjmů na formulář banky, výpisy z účtu nebo daňová přiznání. Také dokládáte informace o nemovitosti, návrhy kupní smlouvy, podmínky a způsob výplaty, úschova peněz, zajištění nemovitosti atd. Vyplatí se tak opět svěřit se pod křídla společnosti, která vám s administrativou pomůže a celou záležitost obstará doslova na klíč.

Vše je navíc možné za těchto okolností začít vyřizovat tak, jak vyhovuje vám, nezávisle na pracovní době v bance. Náležitosti kolem hypotéky zajistíte z pohodlí domova po dohodě se zástupci společnosti pohodlně i o víkendu.

Nikdo vám současně nebude podsouvat žádnou zaručeně výhodnou nabídku podmíněnou nákupem jiné služby. Předem dostanete přehledně rozepsanou kalkulaci veškerých vhodných nabídek a vy sami se budete na základě jasných čísel rozhodovat o tom, kterou variantu si zvolíte. V případě, že něčemu nerozumíte, máte prostor rovněž pro dotazy. Důležité totiž je, abyste si volili zodpovědně, hypotéka je významný a dlouhodobý závazek. Vzhledem k tomu, že se neupisujete žádné MLM společnosti, nemusíte se bát, že by tím zásadním cílem bylo pouze získání odměny z vás jakožto klienta.

V absolutním bezpečí zůstanou i vaše soukromé informace v okamžiku, kdy se pro konkrétní bankovní produkt definitivně rozhodnete. Kvalita poskytovaných služeb je zároveň garantována i dodržováním podmínek ustanovených ČNB.

Nyní je pro vás k dispozici služba www.Hypoteky2017.cz kde získáte vše potřebné, včetně důležitých informací a celkové sumy za splácení. Společnost poskytuje své služby zejména v regionu Praha, Střední Čechy, Libereckém kraji, Králove-hradeckém i Pardubickém kraji. Problémem není zajistit službu i pro klienty v jiném kraji.

Hypotéky 2017
www.hypoteky2017.cz
info@hypoteky2017.cz
tel: 777 714 264

Komentáře

komentářů