Český tým se na MS v hokeji 2017 bude potýkat se dvěma komplikacemi

ms-v-hokeji-2017-v-nemecku-a-francii-6773Tuzemští fanoušci budou sledovat MS v hokeji 2017 hlavně z toho důvodu, že mohou fandit naší reprezentaci. S ní však souvisí drobné komplikace, na které se společně podíváme.Nejprve samozřejmě uveďme, že to nejsou komplikace spojené s tím, že by snad náš tým nebyl připravený, nebo že by nemohl být v sestavě, která by nemohla podat optimální výkon. V tomto směru je tým pod vedením Josefa Jandače v pořádku a není jakýkoliv důvod proto, začít si dělat jakékoliv obavy. Pokud vás tedy zajímají ty komplikace, které by v rámci MS v hokeji mohly nastat, podívejme se na ně.

Na MS v hokeji 2017 nás čekají těžcí soupeři

Podívejme se nejprve na základní skupinu, do které jsme zařazeni. Jedná se o skupinu B. Do té jsme byli klasicky zařazeni, podle našeho pořadí v tabulkách. Nutno říci, že poměrně velkou komplikací pro nás může být to, že v rámci MS v hokeji 2017 zde potkáme dva poměrně silné soupeře. Tím prvním bude úřadující mistr světa, a to Kanada. Pokud jde o tým číslo dvě, tak to bude loňský finalista. Pokud hokej sledujete pravidelně, jistě víte, že je to Finsko. Důvodem, proč jsou v této skupině tyto dva týmy je to, že při rozlosování muselo být přihlédnuto k několika dalším faktorům a tak došlo k výměnám, v rámci kterých hrálo roli i Rusko.

Na mistrovství světa v hokeji 2017 nás může čekat cestování

Druhou komplikací, která může být s šampionátem spojena, je rozhodně to, že nás může čekat také nepříjemné cestování. Náš tým je v rámci Mistrovství světa v hokeji 2017 zařazený do skupiny B, která své zápasy hraje ve Francii. Pokud se nám bude dařit, je třeba říci, že postup bude spojený s tím, že náš tým bude muset cestovat, a to do Německa. Zde se neodehrají nutně jenom semifinále, nebo duely o medaile. Stejně tak se zde odehrají již dvě čtvrtfinále a tak logicky může hrozit, že už na ně bude nutné se do této země a místní arény dostavit.